Toastmaster, iletişim ve liderlik gelişimi sağlamak isteyen insanların katıldığı bir sosyal kulüptür. Dünya üzerinde 122 ülkede farklı şehir ve bölgelerde bulunan 14 bin 350 kulübüyle toplamda 292 bin kişiden fazlasına ulaşmıştır.

İlk Toastmasters kulübü 1924 yılında Ralph C. Smedley tarafından kuruldu. Kocaeli Türkçe Toastmasters’ın ise Eylül 2014 tarihinden itibaren her ayın 2. ve 4. Salı günleri toplanacak. Tamamıyla gönüllü katkılarla sürdürülüyor ve yerel insanların desteğini almaktadır.

Eğer toplantılarımıza misafir olarak katılmak isterseniz, her zaman uğrayabilirsiniz. Misafirlerimiz başlangıç toplantılarına ücretsiz olarak katılırlar. Rezervasyon gerekmiyor. Toplantı günü hemen kalkıp gelin, hatta arkadaşlarınızı da getirin.

Geçmiş Toplantılarımızdan kareler :

Toplantı gidişatı hakkında bilgi almak için sitemizin üst kısmında bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz. Kulübümüz, aktivitelerimiz, toplantılarımız ve üyelerimiz hakkında kısaca bilgi alabilirsiniz ama biz gelip senin toplantımızda tecrübe etmeni tavsiye ediyoruz.

Yapılan bir istatistiğe göre insanlar en çok topluluk önünde konuşmaktan çekiniyor. Düşünsenize ölmeyi topluluk önünde konuşmaya tercih ediyorlar. Aslında yeterli pratikle bunun üstesinden gelebilirsiniz. Toastmasters yıllardan beri kullanılan uygulanmış yöntemiyle size bunu geliştirme fırsatı sunuyor.

Haydi hemen katıl seni bekliyoruz!

Kocaeli Türkçe Toastmasters websitesi için tıklayınız